بیان مسئله

با استفاده از فناوری های جدید در گوشه و کنار از طریق دستگاه های تلفن همراه ، رایانه ها و اینترنت اشیا ((اینترنت اشیا) ، انتظار می رود مقدار داده های کلانی که هر روز تولید می کنیم افزایش یابد. در حقیقت ، ۹۰ درصد از داده های جهان فقط در دو سال گذشته تولید شده است. در حالی که هجوم اطلاعات فرصتی را برای دستیابی به بینش عمیق تر در مورد رفتار مشتری و صنعت به طور کلی به وجود می آورد ، بانک ها و موسسات مالی برای اطمینان از استفاده بیشتر از انقلاب داده ها ، باید اقدامات هوش تجاری را به کار گیرند.
هوش تجاری ، انطباق پذیری لازم برای برتری در هر دو شرایط معمول تجارت و شرایط آشفته اقتصادی را به بانک ها ارائه می دهد. در سراسر جهان ، فرآیندهای BI و نرم افزار به بانک ها درک عمیق تری از تجارت ، مشتریان و آینده آنها می دهد. همچنین می تواند با یک نگرش جامع از سیستم ها محیط را  آماده برای اقدامات کاهش هزینه ، چشم اندازهای جدید تجاری و موارد دیگر ، آماده کند،هوش تجاری (BI) به عمل تبدیل داده های بزرگ به بینش عملی اشاره دارد. هدف از هوش تجاری ارائه داده ها به روشهای جدید و قابل فهم است تا بتوان آنها را برای پشتیبانی از تصمیمات مهم تجاری مورد استفاده قرار داد.

مزایای ابزارهای هوش تجاری

 • کاهش خطرات
  ابزارهای هوش تجاری با کمک به شما برای عملی سازی داده ها ، می توانند خطرات را کاهش دهند. با ردیابی رفتار مشتری ، می توانید به سرعت فعالیت های متقلبانه را تشخیص دهید. و با ردیابی رفتار کارمندان ، می توانید اطمینان حاصل کنید که آنها با مقررات صنعت مطابقت دارند،از داده هایی که در اختیار دارید ، همراه با اطلاعات مربوط به شرایط اقتصادی کنونی ، می توان برای تجزیه و تحلیل پرتفوی های اعتباری و شناسایی موارد احتمالی بزهکاری نیز استفاده کرد. به طور کلی ، ابزارهای هوش تجاری یک روش فعال برای کاهش خطرات در هر بخش مالی است.
 • سودآوری را افزایش دهید
  حفظ مشتریان فعلی یک استراتژی تجاری بسیار سودآور و پایدار است ، و از این رو ابزارهای هوش تجاری شما را به یکی از بزرگترین دارایی های شما تبدیل می کند، با به روزترین اطلاعات در مورد مشتریان خود – از جمله سودآورترین آنها – قادر خواهید بود مناسب ترین محصولات و خدمات را با توجه به نیازها و تنظیمات آنها به بازار عرضه کنید. همچنین می توانید اطلاعاتی را جمع آوری کنید تا بفهمید کدام محصول ممکن است نیاز به افزایش داشته باشد و کدام یک می تواند غروب آفتاب باشد.
 • یک مزیت رقابتی بدست آورید
  شخصی سازی در هر صنعت موضوعی داغ است و بخش های بانکی و مالی به سرعت درگیر آن شده اند. به همین دلیل ، کسب امتیاز در رقابت بسیار مهم است،با استفاده از ابزارهای هوش تجاری ، داده هایی که از قبل دارید شخصی سازی تجربیات مشتری را ساده می کند. سازمان ها می توانند روندهای بازار را برای استراتژیک کردن فرصت های جدید سرمایه گذاری ، پیش بینی رفتار مشتری از طریق تجزیه و تحلیل و مطابقت با نیازهای فردی هر مشتری ، رصد کنند.
 • تلاش های بازاریابی را بهینه کنید
  داده هایی که شما در رابطه با مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) دارید می تواند بینشی در مورد سودآوری کمپین های بازاریابی شما ایجاد کند. اندازه گیری عملکرد ایمیل ، هزینه تبلیغات و موفقیت کلی در کمپین می تواند به شما کمک کند مناطقی را که پیام های شما در مشتریان طنین انداز است و فرصت های بهبود را تعیین کنید.
 • بهبود عملکردهای داخلی
  کارایی سازمان داخلی شما به همان اندازه تجربه مشتری شما با شرکت شما مهم است. استفاده از راه حل های نرم افزاری هوش تجاری راهی برای پشتیبانی از داده ها برای ارزیابی تخصیص منابع ، رویه های عملیاتی و عملکرد کارمندان است. داده های شما می تواند مناطقی را به شما بگوید که می توانید هزینه ها را کاهش دهید ، تجربه مشتری را بهبود ببخشید و کارایی عملیاتی را به حداکثر برسانید.