رفع مشکل کندی نمایش Custom Visual ها در Power BI

در این مقاله یاد خواهیم گرفت که چگونه می توان کندی نمایش Custom Visual ها را در Power  BI کاملا برطرف کرد. به طور پیش فرض هر Custom Visual ی که در Power BI استفاده می شود برای نمایش یک درخواستی به سایت ماکروسافت ارسال می شود ، اگر سرور اینترنت داشته باشد که مشکل خاصی نیست اما اگر سرور اینترنت نداشته باشید این موضع باعث کندی نمودارها می شود و بعضا ممکن است این تاخیر به دقیقه هم برسد .

در واقع ماکرسافت سعی می کند آخرین ورژن آن Custom Visual را بارگذاری کند و چون شما دسترسی به اینترنت ندارید این موضوع باعث تاخیر در نمایش می شود.

Power BI Desktop for Power BI Report Server needs to connect to https://pbivisuals.powerbi.com:443 to get the latest copy of the visuals

در دو تصویر زیر که یک مثال می باشد و نمایش Custom Visual ها نزدیک به ۳ دقیقه زمان برده است خطا ها را هم مشاهده خواهید کرد .

 

راه حل : 

 

  • با دو روش زیر می توانید این بررسی را قطع کنید و با این کار بارگذاری Custom Visual با سرعت بالاتری و حتی همزمان با نمودارهای فعلی بارگذاری گردد.
    • روش ۱ : یک Variable با شرایط زیر ایجاد کنید . وارد محیط Advanced System settings شوید و متغیری به نام PBI_userFavoriteResourcePackagesEnabled  را ایجاد کنید و با مقدار ۰ مقدار دهی کنید (دقت کنید روش دوم بهتر و دقیق تر هست و حتما دو روش را اعمال کنید)

 

در ادامه

 

 

 

      • روش دوم : روش دوم از روش اول مهمتر هست و دوباره تاکید می کنیم که هر دو روش را تنظیم کنید در این روش در ابتدا به سرویس Reporting Service از طریق SQL Server Management Studio متصل می شویم

بعد از اتصال به سرور Reporting Service  (نکته ای که هست دوستانی که از حالت Forms Authentication استفاده می کنند گزینه Authentication را باید برابر با Forms قرار بدهند و نام کاربری و کلمه عبوری که برای مدیر هست را تنظیم کنند) بر رویه سرور راست کلیک کنید و سپس proprties را انتخاب کنید و در ادامه گزینه Advanced انتخاب کنید و گزینه EnableCDNVisual را False کنید .

 

در ادامه شما نحوه لود شدن مثال اول را مشاهده خواهید کرد که بدون خطا و در چهار ثانیه جایه سه دقیقه بارگذاری شده است و همچنین خطایی مشاهده نخواهید کرد.

 

 

 

 

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *