داشبورد صورت حساب سود و زیان شرکت اصلی و تلفیقی فعال در سایت کدال           https://www.codal.ir

هدف : نگاه اجمالی به روند وضعیت اقلام سود و زیان و تحلیل شاخص حاشیه سود جهت تصمیم گیری بهتر

مخاطب : کلیه فعالان اقتصادی ؛ سرمایه گذاران ؛ صندوق ها و شرکتهای سرمایه گذاری؛ تحلیل گران حرفه ای بنیادی بازار سرمایه ؛  اساتید دانشگاهها و دانشجویان و کلیه علاقمندان به حوزه بازار سرمایه

تحلیل بازار سرمایه

امکانات :

  • جدول مقایسه ای اقلام صورت سود و زیان : به تفکیک (سال – فصل) و به تفکیک نوع گزارش شرکت (اصلی – تلفیقی) با قابلیت انتخاب سال به صورت گزینشی و در سه سطح (کلیه سطوح – کل – معین) طراحی گردیده هست.

بسیاری از کاربران علاقه مند هستند اطلاعات اقلام سود و زیان را به صورت مقایسه ای و در کنار هم ببینند در این نمودار این امر میسر گردیده است .همچنین در قسمت جستجوی آن نیزکاربر میتواند با انتخاب حساب مورد نظر فقط اطلاعات سفارشی را رویت کند.

  • مقایسه درآمد های عملیاتی و بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی

در این بخش شما میتوانید روند تغییرات درآمد و بهای تمام شده که دو پارامتر خیلی مهم در شناسایی سود میباشد رو به صورت بصری ببینید این به شما کمک میکند تا ببینید آیا روند رو به بهبود یا افولی در فعالیت اقتصادی شرکت شاهده میکنید یا خیر و به تصمیم گیری بهتر شما کمک میکند.

  • روند اقلام سود و زیان و واریانس تغییرات درصدی

در این ویژگی سعی کرده ایم اقلام با اهمیت سود و زیان دیگر شامل هزینه مالی ، هزینه های اداری و فروش ، سایر سود وزیان و سایر درآمد ها و هزینه های عملیاتی دیگر را نیز به تصویر بکشیم . بعضا مهم است نقاط پر پتانسیل شرکت از نظر سود آوری در جاهای دیگرنیز بررسی شود.همچنین روند هزینه های مالی که آیا دریافت وام و افزایش هزینه مالی آیا در سود آوری تاثیر گذاشته یا صرفا جهت تامین نقدینگی جهت فرار از بحران صورت گرفته است.

  • تحلیل حاشیه سود

حاشیه‌ها به بیان ساده، عوایدی هستند، که به صورت نسبت یا درصدی از فروش شرکت، بیان می‌شوند. این درصد، سهام‌داران و سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد، که سوددهی شرکت‌ها را به مقایسه بگذارند.

حاشیه سود نسبتی مفید است که می‌تواند به ایجاد بینشی درباره انواع جنبه‌های عملکرد مالی یک شرکت کمک کند.مقایسه سه حاشیه سود (خالص – ناخالص – عملیاتی) در روند سالهای مختلف بیانگر این گواه است که متوجه شویم سهم سایر اقلام چه تاثیری به جا گذاشته است.