ویژوال مسابقه نمودار میله ای متحرک (Animated Bar Chart Race) در پاور بی آی (Power BI)

در این مقاله قصد داریم نحوه ی استفاده از نمودار Animated Bar Chart Race در Power Bi  را بررسی کنیم.که هدف آن ساخت نمودارهای متحرک جذاب ، با میله هایی که بر اساس رتبه ها به بالا می روند.

مدت زمان لازم برای مطالعه : ۵ دقیقه

لینک ابزار : نسخه پاور بی آی دسکتاپ

لینک دیتابیس استفاده شده : روند فروش محصولات ملی مس ایران

خروجی برنامه :Animated Bar Chart Race in Power Bi

ویژوال های مورد استفاده : Animated Bar Chart Race Visual

در ادامه نمایی از دیتاست را مشاهده می کنید :

مسابقه نمودار میله ای متحرک به شما کمک می کند تا تغییرات روند را در طول زمان تجسم کنید ، این نوع نمودارها در رسانه های اجتماعی بسیار محبوب هستند زیرا یک بینش داده ای جامع را در یک نمودار مختصر و قابل فهم ارائه می دهند.از این نمودار در حوزه های مختلف مالی برای مقایسه شاخص های مالی (مثال حاشیه سود) در طول سال های مختلف و به تفکیک فصول و یا فروش محصولات به تفکیک منطقه فروش و یا محصولات رقابتی ویا در حوزه منابع انسانی برای نشان دادن تعداد افراد شاغل در قسمتهای مختلف استفاده میشود. و آز آنجایی که ساختار مقایسه ای دارد برای دیتاهایی که قابلیت مقایسه دارند کاربرد فراوان دارد.

برای این منظور دیتابیسی از فروش محصولات شرکت ملی مس ایران را در سالهای مختلف گردآوری کرده ایم.هدف این است که به صورت متحرک روند تغییرات فروش رو طی سال مشاهده کنیم.

مقادیر را مطابق تصویر زیر قرار میدهیم :

 

نمودار به این صورت بصری میگردد.

 

                                                                       

این تصویر دارای دو حالت است ، یک حالت مستقل با پخش خودکار برای انیمیشن یا استفاده به عنوان نمودار تصویری و یا نمودار میله ای که می تواند در گزارشات با فیلترهای دیگر ادغام شود تا در میان گزینه ها گشت بزند. این نمودار همچنین از تنظیمات مربوط به رنگ ، نشان دادن و پنهان کردن علامت های گرافیکی مختلف و برچسب ها و کنترل های مربوط به انیمیشن پشتیبانی می کند. برای مثال و راهنمایی در مورد استفاده لطفا خروجی نمونه را بررسی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *