نرخ تبدیل (Conversion rate)

نرخ تبدیل یا CTR یک معیار مهم برای ارزیابی موفقیت بازاریابی ایمیلی است.

نرخ تبدیل ایمیل مارکتینگ درصدی از دریافت کنندگان ایمیل است که پس از خواندن ایمیل شما، اقدام مورد نظر خود را انجام می دهند، مانند کلیک کردن بر روی یک لینک، خرید یک محصول یا پر کردن یک فرم.

نحوه محاسبه آن: تعداد تبدیل ها (ثبت نام، خرید و غیره) را بر تعداد کل ایمیل های تحویل شده تقسیم کنید. حاصل را در ۱۰۰ ضرب کنید.

عنوان شاخص:نرخ تبدیل

  • عنوان لاتین :Conversion rate
  • واحد: درصد
  • جهت:  صعودی
  • اندازه گیری :ماهانه – فصلی – سالانه
  • فرمول :تعداد تبدیل ها (ثبت نام، خرید و غیره) را بر تعداد کل ایمیل های تحویل شده تقسیم کنید. حاصل را در ۱۰۰ ضرب کنید.مثال: ۲۰۰ نفر که اقدام مورد نظر را انجام داده اند ÷ ۵۰۰۰ ایمیل کل تحویل داده شده * ۱۰۰ = ۴% نرخ تبدیل.

توضیح:

پس از اینکه گیرندگان خود را واداشتید که روی ایمیل شما کلیک کنند، هدف بعدی این است که آنها را وادار به انجام عمل مورد نظر کنید. اگر ایمیلی ارسال می‌کنید که به مخاطبان شما فرصتی برای دانلود کتاب الکترونیکی رایگان می‌دهد، هرکسی که کتاب الکترونیکی را با کلیک کردن روی پیوند موجود در ایمیل دانلود می‌کند تبدیل به یک تبدیل می‌شود.

نرخ تبدیل ایمیل مارکتینگ خوب چیست؟

پاسخ خاصی برای آن وجود ندارد زیرا عوامل بسیاری باعث می شود که کمپین ایمیلی شما از سایر کمپین ها متفاوت باشد. برخی از این عوامل عبارتند از موقعیت مکانی، جمعیت شناسی، کپی ایمیل، صنعت و پیشنهاد شما.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *